150,00 

CARBOHUMIC to gęsty ekstrakt humusowy pozyskiwany z węgla brunatnego. Zwarta w preparacie substancja organiczna występuje w postaci płynnej (kwasy humusowe, huminy) oraz stałej (węgiel aktywny, biowęgiel). CARBOHUMIC – będąc aktywnym składnikiem próchnicy – wpływa pozytywnie na strukturę gleby i podłoża, stymuluje rozwój systemu korzeniowego, poprawia żyzność gleby i wpływa pozytywnie na wzrost i plonowanie roślin. Stosowany regularnie przyczynia się do poprawy żyzności gleby i podnoszenie poziomu próchnicy w glebie.

 

Środek przeznaczony jest do stosowania w uprawie wszystkich gatunków roślin.

Produkt niefiltrowany z wysoką zawartością substancji organicznej.

156 w magazynie

Opis

Preparat z powodzeniem stosować można w ogrodnictwie, rolnictwie, szkółkarstwie, do celów hobbystycznych – w ogrodach przydomowych i działkowych, a także do nasadzeń (choćby drzew) w wyjątkowo niekorzystnych warunkach klimatycznych bądź terenowych. Stosowany jest doglebowo przed założeniem upraw w celu poprawy i użyźniania podłoży i gleb – zwłaszcza zdegenerowanych i użytkowanych ekologicznie oraz pogłównie. Zaleca się do moczenia – inkrustacji podczas zaprawiania nasion, bulw i cebul – bryły korzeniowej sadzonek i korzeni różnych grup roślin.

 

Wychodząc z założenia, że działkowicz – chcący zadbać o swoją glebę i uprawy – będzie miał nieco inne potrzeby użytkowe niż profesjonalny plantator (na przykład borówki), stosujący fertygację lub rolnik korzystający z opryskiwacza – czyli z systemów posiadających dokładne filtry, podzieliliśmy nasz preparat na 4 warianty związane z filtracją produktu. Wersje te mają niewielkie różnice między sobą względem właściwości produktu, ale za to nieco większe w sposobie aplikowania oraz cenie.

 

Jest to bazowa, niefiltrowana wersja CARBOHUMICu – w formie tzw. pulpy, z bardzo wysoką zawartością substancji organicznej, pochodzącej bezpośrednio z węgla brunatnego. Przeznaczona jest do stosowania poprzez konewki (działki, ogrody, rośliny domowe), beczkowozy (wszelkiego rodzaju uprawy polowe, dodatkowo z możliwością łączenia z mocznikiem lub gnojowicą pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego), z węża, do lania bezpośrednio z mauzera itd. Nie należy stosować preparatu poprzez urządzenia nawadniające posiadające systemy filtrujące (ewentualnie po ich demontażu).

 

Przed zakupem prosimy o sprawdzenie dopuszczalnej gęstości filtrów, przez które będzie przepuszczany preparat!

 

Dawkowanie

Dla ogrodnika

Wiosna i jesień – zaaplikować w roztworze 3%, tj. 300 ml na 10 l wody.

Przy sadzeniu roślin zalać dół nasadzeniowy roztworem 3%, a po posadzeniu polać roślinę roztworem 1%.

Regularne stosowanie w roztworze 1%, tj. 100 ml na 10 l wody, najlepiej w odstępach 10-14 dniowych.

Dla rolnika

Wiosną i jesienią w dawce po 30 l/ha.

Nawożenie jednorazowe w dawce 300 l/ha w okresie co 10 lat.

Zalecane jest stosowanie z gnojówką lub gnojowicą. Aplikować ręcznie, przy użyciu beczkowozu lub po demontażu dysz w opryskiwaczu.

Dla sadownika

Wiosną i jesienią stosować w dawce 150 ml na rośliną rozcieńczone z dowolną ilością wody.

 

Zalecane dawki, stężenia i częstotliwości należy traktować orientacyjnie, ponieważ uzależnione jest to od stanu gleby, gatunku rośliny i warunków uprawy. Produkt organiczny – nie istnieje możliwość przenawożenia uprawy.

Przed użyciem silnie wstrząsnąć!

Informacje dodatkowe

Waga25 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.