88,00 

Fungicyd, dostępny w postaci koncentratu w stężonej zawiesinie do rozcieńczania wodą (SC), charakteryzuje się działaniem powierzchniowym i jest przeznaczony do stosowania zarówno w celach zapobiegawczych, jak i interwencyjnych.

17 w magazynie

SKU: 013-2641 Kategoria:

Opis

DIANA 500 SC

Fungicyd, dostępny w postaci koncentratu w stężonej zawiesinie do rozcieńczania wodą (SC), charakteryzuje się działaniem powierzchniowym i jest przeznaczony do stosowania zarówno w celach zapobiegawczych, jak i interwencyjnych.

Sposób stosowania środka: Środek ten jest przystosowany do użycia przy pomocy samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy sadowniczych, a także opryskiwaczy ręcznych.

Jabłoń – Parch jabłoni:

  • Maksymalna dawka jednorazowego zastosowania wynosi 1,5 l/ha.
  • Zalecana dawka jednorazowego zastosowania mieści się w zakresie od 1,3 do 1,5 l/ha.
  • Termin stosowania: Środek powinien być stosowany zarówno w celach zapobiegawczych, jak i interwencyjnych, od momentu początku nabrzmiewania pąków liściowych (BBCH 51) aż do 60 dni przed zbiorami (do fazy BBCH 76, kiedy owoce osiągają 60% swojej typowej wielkości). W przypadku warunków sprzyjających infekcjom, zabieg interwencyjny można przeprowadzić w ciągu 24 godzin w ciepłej pogodzie lub do 48 godzin w chłodniejszych warunkach po wykryciu infekcji. Zaleca się wykonanie dwóch zabiegów środkiem w odstępie 7-10 dni, a ewentualnie po minimum pięciu tygodniach wykonanie kolejnych dwóch zabiegów. Nie zaleca się stosowania środka podczas kwitnienia.
  • Zalecana ilość wody do użycia wynosi 600-700 l/ha, dopasowując ją do wielkości drzew.
  • Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
  • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 4
  • Odstęp między zabiegami: 7-10 dni.

 

Uwaga!

Przy korzystaniu z środków ochrony roślin należy zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem konieczne jest dokładne zapoznanie się z informacjami zawartymi na etykiecie oraz danymi dotyczącymi danego produktu.

Osoba dokonująca zakupu potwierdza, że spełnia warunki określone w art. 25 ust. 3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o środkach ochrony roślin oraz posiada odpowiednie przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin, zwłaszcza w przypadku produktów przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem konieczne jest zapoznanie się z informacjami znajdującymi się na etykiecie i w dokumentacji produktu. Szczególną uwagę należy zwrócić na wszelkie informacje dotyczące ryzyka.

Środki ochrony roślin można zakupić jedynie, jeśli jest się osobą pełnoletnią oraz posiada się odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie, które są wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin, zgodnie z art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 roku, wraz z wszelkimi zmianami. Należy używać środków ochrony roślin w sposób, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego.

Osoba dokonująca zakupu środków ochrony roślin musi być w stanie trzeźwym. Korzystając z naszej oferty, potwierdzasz, że spełniasz wszystkie wyżej wymienione warunki.

 

Informacje dodatkowe

Waga1 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.