Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników

Nawozy do fertygacji

Sklep internetowy Stampol od ponad 30 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości środki umożliwiające skuteczną uprawę roślin. Oprócz uniwersalnych produktów, z których skorzystać może nawet ogrodnik-amator w naszej ofercie znajdziesz także asortyment specjalistyczny, przeznaczony do bardziej zaawansowanej uprawy. Do tej drugiej grupy zaliczyć można nawozy do fertygacji. Dlaczego warto stosować fertygację i jakie produkty do niej wybrać?

 

Fertygacja – co to takiego?

Na pewno wśród naszych klientów są osoby, którym nazwa fertygacja roślin mówi niezbyt wiele. Pierwszym skojarzeniem może być to pewnego rodzaju skomplikowany, zaawansowany zabieg stosowany przez profesjonalistów. Prawdą jest, że z fertygacji korzysta się przede wszystkim w profesjonalnych uprawach warzyw, czy roślin owocowych. Nie jest to jednak zabieg szczególnie skomplikowany i poradzi sobie z nim każdy, nawet amatorski ogrodnik. Fertygacją nazywamy zwyczajne połączenie nawożenia i nawadniania roślin. Stosuje się do niej nawozy rozpuszczalne w wodzie, które po rozpuszczeniu razem z wodą docierają bezpośrednio do systemów korzeniowych roślin. Jest to łatwy sposób na to, aby rośliny zostały odżywione dogłębniej i precyzyjniej, a także, by nawóz został lepiej rozprowadzony do wszystkich części rośliny potrzebującej odżywienia.

Oprócz tego, że do wykonywania fertygacji potrzebne są nawozy bogate w potas i fosfor, stosuje się w niej systemy nawadniające. W przypadku profesjonalnych upraw rzeczywiście mogą być one wysoko zaawansowane. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby mniej rozbudowany system samodzielnie wykonać nawet dla domowych roślin doniczkowych.

 

Nawóz płynny do fertygacji – jak wybrać?

Aby planowana przez Ciebie fertygacja była skuteczna, bardzo ważne jest, by wybrane przez Ciebie nawozy płynne cechowały się odpowiednio wysoką jakością. Z pomocą przychodzi oczywiście nasz sklep internetowy! Polecamy nawóz płynny do fertygacji renomowanych producentów, takich jak Florovit, CarboHumic, czy Copfort. Znajdziesz u nas środki bogate w azot, fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo oraz inne cenne dla Twoich roślin składniki. Oferujemy nawozy do ogródka bezpieczne dla ludzi i zwierząt. W opisie każdego z produktów znajdziesz pełną specyfikację techniczną, dzięki czemu bez problemu dobierzesz coś, co będzie odpowiednie dla uprawianych przez Ciebie roślin.

 

Nawozy rozpuszczalne w wodzie – dla specjalistów i nie tylko

Fertygację można stosować zarówno w zbożach, jak też owocach, czy warzywach. Z tego powodu w naszej ofercie musiały znaleźć się nawozy do fertygacji truskawek, kukurydzy, rzepaku i wielu innych rodzajów roślin. Jeśli decydujesz się na ten sposób nawożenia, warto zadbać o swoje uprawy w sposób kompleksowy. Dolistne nawozy będą doskonałym uzupełnieniem fertygacji.  Dobrze też wyposażyć się w profesjonalne środki ochrony roślin, aby włożony przez Ciebie trud nie został zaprzepaszczony przez szkodniki, które mogą zniszczyć Twoje uprawy.

Jak więc widzisz, możesz na nas liczyć nie tylko wtedy, gdy potrzebne są Ci nawozy do fertygacji malin w profesjonalnych uprawach, lecz nawet wówczas, gdy Twoje ogrodowe rośliny są zagrożone przez stonkę ziemniaczaną lub inne szkodniki.

Nie wiesz, jak wybrać nawóz fosforowy do fertygacji? Zastanawiasz się nad tym, po jakie nawozy do fertygacji borówki powinieneś sięgnąć? Odpowiedzi na swoje pytania z pewnością znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Stampol! Zadbaj o swoje rośliny dzięki produktom z naszej oferty.