Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników

Środek grzybobójczy – Fungicydy

Jednym z większych zagrożeń dla roślin są grzyby. Ze zwalczaniem ich muszą mierzyć się zarówno profesjonaliści – rolnicy, czy sadownicy, jak też amatorscy ogrodnicy. Warunki odpowiednie dla rozwoju tych organizmów na roślinach mogą pojawić się tak naprawdę wszędzie, nawet w doniczce na parapecie w domu. Środkami, które umożliwiają radzenie sobie z tym zagrożeniem, są fungicydy. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym. Udostępniamy asortyment nie tylko pozwalający na wspomaganie wzrostu (np. stymulatory wzrostu roślin), lecz też właśnie produkty przeznaczone do walki z wszelkimi czynnikami, które mogą zniszczyć uprawy.

Środek grzybobójczy do ziemi – jak działa?

Środek przeciwgrzybiczny dla roślin może działać na kilka sposobów. Znajdziesz u nas produkty, których głównym zadaniem jest wyniszczenie powstałych grzybów, czyli coś bezwzględnie koniecznego dla przeciwdziałania dalszego ich rozprzestrzeniania się oraz pojawiania się kolejnych chorób roślin, które są przez nie wywoływane. Kolejne działanie, jakie może mieć preparat grzybobójczy, ma charakter interwencyjny i leczniczy. Środki takie należy wykorzystać, aby zahamować rozwój grzybów i chorób, które już zdążyły zainfekować rośliny. Oprócz tego warto sięgnąć po fungicyd o charakterze prewencyjnym. Jeśli wiesz, że Twoje uprawy mogą być narażone na infekcje grzybicze, warto zabezpieczyć się przed nimi. Jak zawsze działanie zapobiegawcze jest bowiem łatwiejsze niż interwencja po fakcie, gdy organizmy te już znajdą się na roślinach. Te środki, a także wiele innych, przydatnych w pozostałych sytuacjach, jak np. azofoska, odnajdziesz w sklepie internetowym Stampol.

Środek grzybobójczy na zboże

Dużą grupę naszych klientów stanowią rolnicy. Odpowiadamy na ich potrzeby i oferujemy fungicydy na zboża. Z tej grupy produktów możemy polecić m.in. Gavial oraz Makler. Drugi z nich przeznaczony jest głównie do działania prewencyjnego, natomiast Gavial sprawdzi się też w działaniu interwencyjnym i wyniszczającym. To środki grzybobójcze do roślin, które wykorzystasz np. do pszenicy ozimej, pszenżyta, jęczmienia czy rzepaku. Istotne jest zastosowanie produktu w określonych okolicznościach – przeprowadzenie zalecanej przez producenta liczby zabiegów oraz zachowanie właściwych proporcji. Wszelkie informacje znajdziesz przy interesującym Cię produkcie, więc koniecznie zapoznaj się z nimi przed rozpoczęciem prac. Jeśli chcesz nie tylko zwalczyć szkodniki lub grzyby infekujące Twoje rośliny, lecz także wspomóc ich wzrost, polecamy dostępne w naszej ofercie nawozy do fertygacji.

Środek grzybobójczy na pomidory i ogórki

Jesteśmy w stanie pomóc także wówczas, gdy tym, czego poszukujesz, jest środek grzybobójczy do podlewania przeznaczony do wykorzystania w sadach czy na uprawach warzywnych. Produktem, który możemy polecić, jest Domark – dedykowany do zastosowania na jabłoniach lub truskawkach. Inny godny uwagi środek grzybobójczy do roślin to Kaptan. Pomoże on w walce z takimi chorobami, jak parch jabłoni i gruszy, gorzka zgnilizna wiśni, szara pleśń oraz bakterioza i antraknoza fasoli. Produktem o bardzo szerokim zastosowaniu w tym zakresie jest też m.in. dostępny w naszym sklepie Scorpion. Wszystkie środki grzybobójcze zamówisz u nas w bezpiecznych opakowaniach o różnych pojemnościach. Możesz wyposażyć się zarówno w mniejsze buteleczki 0,5-litrowe, jak też większe opakowania pięciolitrowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby zarówno działkowiczów, jak też profesjonalnych rolników czy sadowników, pracujących na terenach o znacznie większej powierzchni.