140,00 

TRICHOFIT – PREPARAT MIKROBIOLOGICZNY 300G

BIOPREPARAT NATURALNIE WSPIERAJĄCY ROŚLINY PRZED CHOROBAMI GRZYBOWYMI I BAKTERYJNYMI ORAZ WZMACNIAJĄCY SYSTEM KORZENIOWY ROŚLIN

 

Unikalny zestaw naturalnych biokomponentów bardzo pozytywnie wpływający na jakość upraw i zdecydowaną poprawę plonowaniaZawiera specjalnie wyselekcjonowane szczepy grzybów z rodzaju Trichoderma o właściwościach antagonistycznych dla szeregu fitopatogennych mikroorganizmów, dzięki czemu uprawy są przed nimi w naturalny sposób skutecznie zabezpieczone. Dodatkowo wzmacnia system korzeniowy roślin i pomaga odbudować bioróżnorodność po zabiegach odkażania chemicznego.

Jak działa Trichofit?

  • Środek skutecznie blokuje rozprzestrzenianie się patogenów w glebie i na resztkach roślin. Szczepy grzybów w nim zawarte najlepiej rozwijają się na  różnych, bogatych w błonnik pozostałościach roślinnych oraz na grzybni i na owocnikach szkodliwych grzybów.
  • Naturalne kultury zawarte w biopreparacie rozwijają się na sklerocjach mikroorganizmów takich jak: Sclerotinia sclerotiorumRhizoctonia solani oraz aktywnie przeciwdziałają rozwojowi grzybów z rodzaju: Alternaria, AscochytaBotrytisVerticilliumColletotrichum, FusariumHelminthosporiumPythiumPhoma dezaktywując ich fitopatogeniczne działanie na uprawy.
  • Skuteczność działania biopreparatu oparta jest na rywalizacji o niezbędne do życia substraty, pomiędzy zawartymi w biopreparacie naturalnymi kulturami, a szkodliwymi mikroorganizmami kolonizującymi glebę oraz resztki roślin z których, mogą się one przenosić na uprawiane rośliny. Ten rodzaj działania wspomagany jest dodatkowo przez  naturalne substancje biologicznie czynne, enzymy i naturalne antybiotyki (gliotoksyna, wirydyna, trichodermina itp.).

27 w magazynie

Opis