130,00 

SPECJALISTYCZNY NAWÓZ DOLISTNY Z MIKROELEMENTAMI SPOWALNIAJĄCY PROCESY PRZEJRZEWANIA OWOCÓW I WARZYW ORAZ POPRAWIAJĄCY ICH JAKOŚĆ W TRAKCIE ZBIORU I PO ZBIORACH

Mikroelementowy nawóz dolistny przeznaczony do spowolnienia procesów przejrzewania owoców i warzyw, poprawiający ich jakość zarówno w trakcie zbioru jak i po zbiorach. Daje każdej komórce sygnał i energię „drugiej młodości”, dzięki czemu roślina zaczyna produkować kwas benzoesowy hamujący syntezę etylenu, a także ogranicza inne procesy powodujące przejrzewanie. Zawiera kombinacje mikroelementów skompleksowanych z glicyną w celu optymalnego pobierania ich przez roślinę.

9 w magazynie

SKU: 013-2986 Kategoria:

Opis

 

Stosowany bezpośrednio przed zbiorem wydłuża okres optymalnej dojrzałości zbiorczej, dzięki czemu planowanie zbiorów w trudnych warunkach pogodowych (wysoka temperatura, obfite deszcze) lub przy braku siły roboczej jest łatwiejsze. Redukuje utratę parametrów, zmniejsza opadanie owoców i niechciane zakwitanie warzyw.

Nawóz ogranicza procesy oddychania po zbiorze, dzięki czemu owoce charakteryzują lepszą jakością , większą odpornością w transporcie oraz lepszą trwałością handlową w obrocie.

Skład:
Miedź (Cu): 0,5%,
Żelazo (Fe): 2,0%,
Mangan (Mn): 1,0%,
Cynk (Zn): 2,0 %.

Dawkowanie – jak stosować  1-1,5 l/ha.

Korzyści stosowania:

  • poprawa jakości owoców i warzyw w trakcie i po zbiorach,
  • wydłużenie optymalnego okna zbioru,
  • redukcja utraty parametrów, zmniejszenie opadania owoców,
  • opóźnienie niechcianego zakwitania warzyw.
  • Zalecenia stosowania
  • XStress może być używany w większości upraw ogrodniczych przed zbiorem.
  • W przypadku długo utrzymujących się wysokich temperatur zaleca się zwiększyć dawkę do 3 l/ha.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.