Badanie gleby

Strona główna / Badanie gleby

To co nas wyróżnia na rynku to z pewnością BADANIE GLEBY, które wykonujemy bezpośrednio na plantacji u Klienta. Dzięki nowoczesnej metodzie rolnicy otrzymują wynik od ręki już po 10 minutach od pobrania gleby, co daje możliwość szybkiej i skutecznej interwencji.

Od wiosny 2018 zostało wykonane ponad 1000 badań. Niestety wyniki są bardzo niepokojące, ponieważ aż 90% tych obszarów wymaga natychmiastowej interwencji. Główny problem to zakwaszenie gleb co negatywnie wpływa na dostępność NPK dla roślin oraz bardzo niską zawartość próchnicy odpowiedzialnej za dostępność między innymi azotu. Brak interwencji w stan gleby może doprowadzić do ich całkowitego wyjałowienia, wg danych prowadzonych przez środowisko naukowe może to nastąpić już w 2030 roku.

Aby w najlepszy sposób dopasować i zaplanować zabiegi agrotechniczne zachęcamy do wykonania badania gleby. Pozwoli to także zaoszczędzić wiele niepotrzebnych wydatków, spowodowanych inwestycją w nieodpowiednie środki. Zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy więcej informacji.

Dane kontaktowe:
Sławomir Kopeć
kom. + 48 573 901 377
e-mail: slawomir.kopec@pphstampol.pl