350,00 

CARBOHUMIC MAXI plus jest nawozem pochodzenia naturalnego o działaniu biostymulującym. W kompozycji jego składu znajduje się skoncentrowany ekstrakt kwasów humusowych o unikatowych właściwościach, pozyskanych z węgla brunatnego i leonardytów. Produkt ten to specjalnie wykonana zawiesina, łatwa do rozpuszczenia w wodzie w każdym zakresie pH. Wykazuje bardzo duże oddziaływanie na nadziemną część roślin, szczególnie młodych. Wpływa intensywnie na poprawę transportu minerałów wewnątrz rośliny oraz rozbudowę systemu korzeniowego. Intensywnie wspomaga procesy metaboliczne zachodzące w roślinach, szczególnie podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Regeneruje rośliny po uszkodzeniach mechanicznych, poparzeniach herbicydowych oraz po silnym stresie abiotycznym i biotycznym.

177 w magazynie

SKU: 013-2544 Kategorie: ,

Opis

CARBOHUMIC MAXI plus wzmacnia intensywnie rośliny szczególnie wówczas, gdy narażone są na stres związany ze zmieniającymi się warunkami środowiskowymi, tworząc swoisty pancerz ochronny. Preparat z powodzeniem może być mieszany z innymi nawozami i środkami ochrony roślin.

Carbohumic MAXI plus  jako czyste kwasy huminowe (HA) i fulwowe (FA) są doskonałymi dolistnym nośnikiem i aktywatorem nawozów. Stosowanie Carbohumic MAXI plus w połączeniu z pierwiastkami śladowymi i innymi składnikami odżywczymi jako opryski dolistne, poprawia wzrost liści, korzeni i owoców poprzez przyspieszenie procesów wzrostu, podziału komórek oraz znaczny wzrost zawartości węglowodanów w liściach i łodygach. Węglowodany te są następnie transportowane w dół łodyg do korzeni, gdzie są częściowo uwalniane z korzenia, aby zapewnić składniki odżywcze dla różnych mikroorganizmów glebowych w ryzoplanie (na powierzchni korzeni) i ryzosferze (w strefie wokół korzeni). Mikroorganizmy uwalniają następnie kwasy i inne związki organiczne, które zwiększają dostępność składników pokarmowych roślin oraz uwalniają związki „hormonopodobne”, które są pobierane przez korzenie roślin. Dzięki wyższej zawartości potasu preparat wpływa na aktywację enzymów, syntezę białek, fotosyntezę, przenoszeniu energii, ale też ograniczenie występowania chorób grzybowych, patogenów i szkodników.

 

Dawkowanie preparatu

Jabłoń / Grusza: dawka 0,5 l/ha

Wiśnia / Czereśnia: dawka 0,3 – 0,5 l/ha

Truskawka klasycznie owocująca: dawka 0,3 – 0,5 l/ha

Truskawka powtarzająca owocowanie: 0,3 – 0,5 l/ha

Malina letnia i jesienna: dawka 0,3 – 0,5 l/ha

Brzoskwinia / Morela: dawka 0,3 – 0,5 l/ha

Borówka amerykańska: dawka 0,3 – 0,5 l/ha

Śliwa: dawka 0,5 l/ha

 

Przed oraz w trakcie kwitnienia od 3 do 6 zabiegów co 10 dni prewencyjnie.

W przypadku regeneracji uszkodzeń na roślinach 3 zabiegi co 3 dni.

W połączeniu z RSM: rozcieńcz 1 litr CARBOHUMIC MAXI plus w 5 litrach wody i dodaj do RSM. Nie mieszamy stężonych substancji! 

 

Wybór Greenkeeperów!

Produkt stosowany przez Greenkeeperów do pielęgnacji trawy środkami naturalnymi m. in. w parkach, na obiektach sportowych stosujących murawę itp. CARBOHUMIC MAXI plus:

  • wzmacnia korzenie roślin poprawiając tym samym wigor roślin,
  • poprawia wilgotność gleby, co pozwala dłużej utrzymać zieleń trawy i jednocześnie zmniejszyć zużycie wody,
  • wpisuje się w trend odchodzenia od produktów nawozowych, typowo chemicznych; pozwala zredukować nawożenie mineralne lub wyeliminować je całkowicie,
  • pozwala stopniowo i długotrwale stymulować jednocześnie korzeń jak i część nadziemną trawy,
  • zwiększa odporność trawy na warunki stresujące.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.