269,00 

INAZUMA 130 WG 1KG
INSEKTYCYD O WIELUKIERUNKOWYM DZIAŁANIU DO ZWALCZANIA MSZYC, WCIORNASTKÓW, CHOWACZY I INNYCH OWADÓW GRYZĄCYCH I SSĄCYCH W UPRAWACH M.IN. RZEPAKU I PSZENICY OZIMYCH.

Brak w magazynie

SKU: 013-433 Kategorie: ,

Opis

INAZUMA 130 WG 1KG

Środek owadobójczy w formie gotowej mieszaniny dwóch substancji czynnych w postaci granul do sporządzania zawiesiny wodnej. Środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony jest do zwalczania szkodników gryzących i ssących. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie, a także systemicznie. Powoduje natychmiastową śmierć szkodników i zapewnia długotrwałą ochronę plantacji. Działa skutecznie nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, a także w szerokim zakresie temperatur (już od 5°C). Dzięki temu Inazuma 130 WG doskonale nadaje się do zabiegów wczesnowiosennych. Środek należy stosować przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych i sadowniczych oraz opryskiwaczy ręcznych.
Inazuma 130 WG – działanie na szkodniki

Inazuma zawiera dwie substancje czynne o różnym mechanizmie działania na układ nerwowy owada. Acetamipryd współdziała z nikotynowymi receptorami acetylocholiny, powodując zaburzenia w przewodzeniu impulsów nerwowych w układzie nerwowym szkodników. Natomiast lambda-cyhalotryna działa na modulatory kanałów sodowych. Objawy działania środka są szybko widoczne. Owady zostają sparaliżowane, a po kilku godzinach giną.

Substancje czynne

acetamipryd (związek z grupy pochodnych neonikotynoidów) – 100 g/kg (10%),
lambda-cyhalotryna (związek z grupy pyretroidów) – 30 g/kg (3%).

Dawkowanie – jak stosować środek Inazuma 130 WG?

0,15-0,30 kg/ha.

Inazuma 130 WG stosowana jest w ochronie:

pszenicy ozimej,
rzepaku ozimego,
kukurydzy,
lnu włóknistego i lnu oleistego,
tytoniu,
śliwy,
pomidora,
oberżyny,
roślin ozdobnych uprawianych w gruncie i pod osłonami,
wierzby energetycznej,
ślazowca pensylwańskiego,
miskanta olbrzymiego.

Inazuma 130 WG zwalcza:

mszyce, tantnisia krzyżowiaczka, zachodnią kukurydzianą stonkę korzeniową, pchełkę rzepakową, pchełkę lnową, śmietkę kapuścianą, mączliki, gnatarza rzepakowca, rolnice, chowacza galasówka, chowacza brukwiaczka, chowacza czterozębnego, chowacza podobnika, słodyszka rzepakowego, pryszczarka kapustnika, wciornastka tytoniowca, wciornastka kalarepowca, wciornastka lnowca, wciornastka zachodniego, zmieniki, miniarki, m.in. miniarkę kapuściankę, czerwce, owocnice śliwowe (żółtorogą i jasną), jątrewkę pospolitą, niekraślankę wierzbówkę, krytoryjka olchowca i łokasia garbatka, omacnicę prosowiankę (średni poziom zwalczania).

Okres karencji Inazuma 130 WG

Rzepak ozimy, len oleisty – 28 dni.
Śliwa, pomidor, oberżyna – 14 dni.
Pszenica ozima, kukurydza, tytoń, wierzba energetyczna, ślazowiec, miskant olbrzymi, len włóknisty, rośliny ozdobne – nie dotyczy.

Korzyści stosowania:

gotowa mieszanina – wygodne stosowanie,
działanie kontaktowe i żołądkowe,
wielokierunkowe działanie na roślinie – powierzchniowe, wgłębne i systemiczne,
niezawodność w każdych warunkach pogodowych,
odporność na zmywanie przez deszcz.

Zalecenia stosowania

Zabiegi należy wykonać dokładnie, tak aby wszystkie części roślin były pokryte cieczą użytkową.
W celu ochrony pszczół i innych owadów zapylających środek stosować wieczorem po zakończeniu oblotu roślin przez gatunki zapylające.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.