Wyświetlanie 1–12 z 35 wyników

Środki Ochrony Roślin

Środki do ochrony roślin to preparaty, które powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego gospodarstwa rolnego, sadowniczego i warzywniczego. Stanowią podstawę pielęgnacji roślin – skutecznie zwalczają żerujące na nich szkodniki, chronią przed chorobami i grzybami, a także wspomagają ich wzrost i rozwój. Z powodzeniem mogą z nich korzystać również osoby, które mają przydomowy ogródek czy warzywnik. Warto pamiętać, że aby preparaty mogły działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem, muszą pochodzić od rzetelnego dostawcy. Nasz sklep ze środkami ochrony roślin oferuje wyłącznie najwyższej jakości sprawdzone rozwiązania, które przeszły odpowiednie testy i zostały dopuszczone do obiegu. Znajdziesz tu produkty przeznaczone do zastosowania w różnych okolicznościach, przez użytkowników zarówno profesjonalnych, jak pasjonatów. Zapoznaj się z pełną ofertą!

 

Środki do zwalczania chwastów, grzybów i insektów

Środki ochrony roślin są substancjami lub mieszankami substancji albo organizmami żywymi, które zwalczają określone grupy szkodników bądź też wspomagają rozwój rośliny. W naszej bogatej ofercie znajdziesz wiele ich rodzajów, w tym:

  • herbicydy – środek na chwasty; w naszym sklepie zamówisz preparaty chwastobójcze układowe, działające od środka. Wykonany za ich pomocą oprysk na chwasty skutecznie hamuje ich rozwój i wzrost, a z czasem prowadzi do całkowitego obumarcia rośliny. Dostępne są zarówno herbicydy selektywne (np. Huzar Activ Plus – chemiczna ochrona roślin), działające wyłącznie na gatunki chwastów, jak i nieselektywne. Te ostatnie hamują procesy metabolizmu w komórkach i oddziałują na wszystkie rośliny (np. Gallup). Tego rodzaju środki do zwalczania chwastów należy stosować przed rozpoczęciem zabiegów uprawowych.
  • fungicydy – preparaty grzybobójcze; w sklepie Stampol znajdziesz zarówno fungicydowe środki ochrony roślin stosowane w celach zapobiegawczych i/lub interwencyjnych, czyli po wystąpieniu objawów choroby (np. Diana 500 SC). W ofercie posiadamy między innymi preparaty do zwalczania grzybów w uprawach polnych, pod osłonami, a także do konkretnych rodzajów wywoływanych przez nich chorób (np. Botector – oprysk na szarą pleśń).
  • Insektycydy – środki owadobójcze; preparaty te służą do zwalczania owadów żerujących na roślinach. Na naszej stronie dostępne są między innymi produkty dedykowane do walki ze szkodnikami glebowymi (np. Metacide), gąsienicami motyli (np. Lepinox Plus), a także owadami ssącymi i gryzącymi. Na szczególne wyróżnienie w tej kategorii zasługuje Mospilan 20 SP, który posiada niezwykle skuteczną substancję czynną – acetamipryd.

 

Środki do ochrony roślin wspierające wzrost i rozwój roślin

Oprócz środków chroniących rośliny przed grzybami, insektami i rozrostem chwastów, w naszej bogatej ofercie znajdziesz również liczne produkty pozytywnie wpływające na wzrost i rozwój roślin. Należy do nich między innymi Rizocore – preparat mikrobiologiczny, który redukuje negatywny wpływ glebowych czynników stresowych czy też Bakto G-Stop. Poprawia on wigor i podnosi zdrowotność rośliny, a także zapobiega rozwoju patogenów grzybowych. Na naszej stronie znajdziesz również środki przyspieszające naturalne opadanie liści drzew i krzewów owocowych oraz wiele innych produktów przeznaczonych do stosowania nie tylko w gospodarstwach konwencjonalnych, ale również ekologicznych!