68,00 

Mospilan 20 SP to insektycyd z najszerszym na rynku zakresem zastosowań w etykiecie – ponad 280 w 60 uprawach. To środek owadobójczy, który jako jedyny na polskim rynku zawiera oryginalny japoński acetamipryd w sprawdzonej formulacji SP. Dzięki temu możesz liczyć na jego skuteczne i długotrwałe działanie oraz pewną ochronę swoich hektarów. I to bez potrzeby stosowania substancji pomocniczych (adiuwantów).

14 w magazynie

Opis

Opis

Mospilan 20 SP to nowoczesny preparat, który uznawany jest obecnie za lidera na rynku środków owadobójczych w Polsce. Działa kompleksowo i długotrwale, dzięki czemu niweluje potrzebę stosowania innych substancji pomocniczych. Jego wysoka skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami. Dowiedz się, jakie właściwości wykazuje Mospilan 20 SP, kiedy stosować ten preparat oraz jakie jest jego zalecane dawkowanie.

Jak działa Mospilan 20 SP? Kiedy stosować środek?

Mospilan 20 SP to insektycyd, który zwalcza szkodniki ssące i gryzące w uprawach roślin sadowniczych, warzywnych, rolniczych oraz ozdobnych. Jako jeden z nielicznych preparatów na rynku polskim zawiera acetamipryd – substancję czynną należącą do grupy pochodnych neonikotynoidów. Dzięki temu jest nie tylko skuteczny, ale także w pełni bezpieczny dla owadów zapylających.
Zabiegi z wykorzystaniem Mospilanu należy wykonać w momencie pojawienia się pierwszych kolonii szkodników. Środek skutecznie chroni rośliny zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach (zakres temperatur: 5⁰C-20⁰C). Ponadto można stosować go zarówno przed, jak i po opadach deszczu. Mimo bezpiecznej dla gatunków zapylających, zabieg najlepiej przeprowadzić po ich oblocie. Okres karencji, czyli czas od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny, wynosi 3 dni w przypadku ziemniaków oraz 14 dni w przypadku roślin sadowniczych i warzywnych.
Właściwym sposobem stosowania środka jest oprysk. Mospilan występuje w formie woreczków rozpuszczalnych w wodzie, które zapobiegają pyleniu proszku w trakcie przygotowywania cieczy. Po jego rozpuszczeniu gotową mieszankę należy rozprowadzić za pomocą opryskiwaczy sadowniczych, ręcznych, polowych lub aparatury agrolotniczej. Jeżeli natomiast uprawę zaatakowały szkodniki glebowe, można wykorzystać Mospilan do podlewania.
To jednak tylko niektóre z licznych zalet, jakie posiada Mospilan. Oprysk wykonany za jego pomocą działa na insekty kontaktowo i żołądkowo, atakując ich centralny system nerwowy. Oznacza to, że środek nie tylko wnika przez naskórek szkodników, ale także przez drogi pokarmowe, co powoduje paraliż, a następnie śmierć. Owady przestają żerować na roślinie bezpośrednio po użyciu preparatu, skutecznie powstrzymując dalsze niszczenie upraw.

Na jakie szkodniki działa Mospilan 20 SP? Dawkowanie na litr

Insektycyd jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu szerokiego spektrum szkodników. Można stosować Mospilan na mszyce, zwójki, mączliki, czerwce, ćmy bukszpanowe, przezierniki, miniarki, stonki, owocówki i wiele innych insektów, które atakują rośliny uprawne, ozdobne, warzywne i sadownicze. Dzięki temu preparat spełni swoją rolę nawet w przypadku nalotów mieszanych. Środek działa powierzchniowo, wgłębnie oraz systemicznie. Tworzy barierę dla szkodników, a jednocześnie wnika do jej wnętrza, docierając do wszystkich części, w których żerują insekty.
Przy stosowaniu preparatu Mospilan 20 SP, dawkowanie na litr ma duże znaczenie. Zależy od gatunku szkodnika żerującego na roślinie, a także od zastosowania – produkt mogą stosować zarówno użytkownicy profesjonalni, jak i nieprofesjonalni. W przypadku tych pierwszych, gdy oprysk wykonywany jest za pomocą opryskiwacza polowego stosujemy dawkę 80-250g/ha w 200-900 litrów wody (w zależności od rodzaju uprawy). Przy oprysku dokonywanym za pomocą opryskiwacza ręcznego, zwykle stosuje się 2g środka na 2-9l wody. Dokładne dawkowanie przy konkretnym gatunku szkodnika znajduje się w ulotce od producenta.

Charakterystyka

acetamipryd – związek z grupy pochodnych neonikotynoidów – 20%.

Sposób stosowania

Dawkowanie według zaleceń producenta.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszego Facebooka PPH Stampol!
na którym stale wrzucane są nowe materiały dotyczące naszych produktów.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.