50,00 

Przeznaczony jest do prawidłowego rozwoju i utrzymania w dobrej kondycji wszystkich drzew i krzewów iglastych. Systematycznie stosowany przeciwdziała brązowieniu igieł zapewniając właściwy poziom składników pokarmowych w glebie. Badania EkoTech Produkt objęte programem unijnym dowodzą, że 2 L HUMUSU ACTIVE efektywnie zastępuje minimum 1 tonę obornika a na wielu płaszczyznach daje więcej, ponieważ obornik nie zawiera trwałej próchnicy ani takiej mnogości kultur bakteryjnych

Posiadamy również 20-litrowy Humus Active 20L – zobacz naszą ofertę!

9 w magazynie

Opis

Humus Active papka jak stosować?

Przeznaczony jest do wszelkich roślin w uprawach wielkoobszarowych: polowych, sadowniczych i pod osłonami, jak również w szkółkach. Powoduje znakomite efekty wzrostowe zarówno w uprawach ekologicznych, konwencjonalnych i zintegrowanych. HUMUS ACTIVE Papka 5L zastosowany doglebowo istotnie zwiększa jej pojemność wodną i sorpcyjną. HUMUS ACTIVE PAPKA zastosowany 2-krotnie w roku doglebowo i 4-6 razy dolistnie w okresie wegetacji roślin powoduje wysokie i zdrowe plonowanie nawet na słabych glebach. Na glebach mocno zdegradowanych dawkę HUMUSU ACTIVE Papka 5L można zwiększyć nawet 2-krotnie i dodać AKTYWIT PM, aby przyspieszyć namnażanie w glebie Pozytywnych Mikroorganizmów.

ZALETY HUMUS ACTIVE PAPKA 5L

Przygotowuje glebę do siewu

 • Udostępnia uwiązane organicznie składniki pokarmowe z materii organicznej pozostającej w glebie po zbiorach plonu głównego.
 • Poprawia strukturę i optymalizuje stosunki powietrzno-wodne gleby.
 • Podnosi zdolność gleby do utrzymywania wody.
 • Wyrównuje wschody roślin.

Wspiera rozwój roślin

 • Stymuluje silny rozwój systemu korzeniowego i części nadziemnej roślin.
 • Powoduje wzrost dobroczynnych grzybów Mikoryzowych i
  Trichodermy przy korzeniach roślin.
 • Dobroczynne grzyby udostępniają roślinom składniki odżywcze i ograniczają rozwój grzybów chorobotwórczych zajmując ich siedliska.
 • Trwała Aktywna Próchnica zwarta w produkcie jest doskonałym źródłem składników pokarmowych w kluczowych fazach rozwoju roślin.

Przywraca aktywność biologiczną i urodzajność gleb

 • Podnosi poziom próchnicy.
 • Zawarta w produkcie bogata mikroflora bakteryjna, w tym między innymi:

→bakterie fosforowe – udostępniają fosfor z form osadowych,
→bakterie azotobacter – wiążą i udostępniają roślinom azot atmosferyczny,
→ bakterie celulolityczne- specjalizują się w rozkładzie materii organicznej,
→bakterie z rodzaju Bacillus – wytwarzają naturalne enzymy stymulujące wzrost roślin i ograniczają występowanie chorób odglebowych.

 • Sprawia, że w glebie wzrasta ilość pożytecznej fauny, w tym
  dżdżownic.

Podnosi opłacalność produkcji

 • Trwała Aktywna Próchnica zawarta w produkcie podnosi wykorzystanie makro i mikroelementów, tych znajdujących się w glebie oraz pochodzących z nawozów.
  →Trwała Próchnica ma nawet 10-krotnie większe właściwości sorpcyjne w porównaniu do części mineralnych wchodzących w skład najżyźniejszych gleb takich jak mady czy czarnoziemy.
  →Trwała Próchnica ma zdolność do zmagazynowania 5-krotnie więcej wody aniżeli części mineralne wchodzące w skład gleby.
  →Trwała Aktywna Próchnica ogranicza wymywanie składników pokarmowych, utrzymując je w strefie korzeniowej a pozytywna mikroflora bakteryjna udostępnia je w kluczowych fazach rozwoju roślin.
  →Trwała Aktywna Próchnica odbudowuje właściwości buforowe gleb przez co optymalizuje pH, zwiększa aktywność mikrobiologiczną gleby i przyswajalność składników pokarmowych dla roślin.
 • Rośliny uprawiane na glebach gdzie stosowany jest Humus Active Papka 5L wykazują wyższą odporność na niesprzyjające warunki klimatyczno-glebowe oraz różnego rodzaju stresy, dzięki temu ograniczane są straty w plonowaniu.

Skład

  • 55% kwasy humusowe z wyselekcjonowanych, młodych pokładów węgla brunatnego, w tym: kwasy huminowe, kwasy fulwowe, huminy i ulminy;
  • Pozytywna mikroflora bakteryjna, w tym między innymi: Promieniowce, bakterie przetrwalnikujące, fluoryzujące, Pseudomonas, fosforowe, celulolityczne Azotobacter, Bacillus;
  • Minerały ilaste;
  • Dobroczynne grzyby, między innymi Mikoryza i Trichoderma;
  • Naturalne białka i aminokwasy
  • Substancje i enzymy stymulujące wzrost, w tym między innymi: auksyny, cytokininy, fosfatazy, proteazy dehydrogenazy;
  • Kompleksowy skład makro i mikroelementów: azot (N) min. 0,02%(m/m), fosfor (PO5) min. 0,30%(m/m), potas
   (KaO) min.0,55% (m/m), magnez (MgO) min.0,05%(m/m), wapń (CaO) min.0,30% (m/m), żelazo (Fe) min.450,0mg/kg, mangan (Mn) min.15,0mg/kg, cynk (Zn) min.3,0mg/kg, miedź (Cu) min.1,0mg/kg.Stanowi ekonomicznie uzasadnioną alternatywę dla brakujących nawozów naturalnych. Może być również stosowany w celu uzupełnienia nawożenia naturalnego.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszego Facebooka PPH Stampol!
na którym stale wrzucane są nowe materiały dotyczące naszych produktów.

Informacje dodatkowe

Waga5 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.