Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Humus Active

Odpowiednie podłoże to warunek konieczny prawidłowego rozwoju roślin, dlatego też warto zaopatrzyć się w produkty, które skutecznie poprawią ich zdrowotność. Uniwersalnym rozwiązaniem jest Humus Active – wspomagacz glebowy, znajdujący zastosowanie zarówno w uprawach ekologicznych, jak i tradycyjnych. Jego specjalna formuła, uwzględniająca kwasy humusowe i mikroorganizmy, świetnie wpływa nie tylko na same rośliny, ale również glebę! Dowiedz się, jakie właściwości wykazuje humus (nawóz), jak stosować Humus Active oraz jakie korzyści niesie za sobą jego wykorzystanie.

 

Jakie są zalety zastosowania Humus Active?

Ekologiczny Humus Active to nawóz, który swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim składowi. Oprócz kwasów humusowych, licznych pozytywnych mikroorganizmów zawiera również azot, potas i inne makro-, mikro- i ultraelementy, minerały ilaste oraz krzemionkę koloidalną. Taka mieszanka  wpływa na zwiększenie zdolności sorpcyjnej gleby oraz stabilizację jej pH. W efekcie podłoże jest bardziej żyzne, urodzajne, a rośliny rosną szybciej i wydają wysokiej jakości plon. Humus Active 20L podnosi ponadto poziom próchnicy, powoduje wzrost ilości pożytecznej fauny oraz ogranicza rozwój grzybów chorobotwórczych. Wszystkie te aspekty przyczyniają się nie tylko do lepszego rozwoju roślin i przywrócenia aktywności biologicznej gleby, ale także do podniesienia opłacalności produkcji!

 

Humus nawóz – jak stosować?

Niewątpliwym atutem, który wyróżnia ten produkt, jest uniwersalność. Przeznaczony jest do wszelkich roślin w uprawach wielkoobszarowych (polowych i sadowniczych), uprawach pod osłonami, jak i w szkółkach, parkach czy na terenach zieleni. Dla uzyskania najlepszych efektów wzrostowych, zaleca się stosowanie Humus Active dolistnie, 4-6 razy w okresie wegetacji roślin oraz doglebowo (dwukrotnie w roku). Zabieg ten pozwoli na zdrowe i wysokie plonowanie nawet na słabych glebach. Świetnym rozwiązaniem jest również użycie nawozu Humus Active na suszę, gdyż zaaplikowany doglebowo wpływa zwiększenie jej pojemności wodnej.

Jeżeli szukasz produktu, który posłuży jako humus do iglaków, zdecyduj się na Humus Active Plus. Jego stosowanie wspomaga prawidłowy rozwój drzew i krzewów iglastych oraz ich utrzymanie w dobrej kondycji. Systematycznie używany przeciwdziała ponadto brązowieniu igieł, zapewniając odpowiedni poziom składników pokarmowych w glebie. Humus Active Papka 5L powoduje rozkład resztek organicznych, dostarczając roślinom próchnicę i składniki pokarmowe.

 

Humus Active – dawkowanie i terminy stosowania

Warto pamiętać, że przy stosowaniu produktu Humus Active, dawkowanie zależy od rodzaju upraw. W uprawach konwencjonalnych i zintegrowanych 20 l. nawozu należy rozcieńczyć w 400 l. wody w opryskiwaczu z uruchomionym mieszadłem, a następnie opryskać mieszanką glebę (najlepiej wilgotną) o powierzchni 1 ha. Zabiegi te powinno wykonywać się wiosną, od ruszenia wegetacji do końca maja i jesienią, po zbiorach do połowy listopada, przy czym średnia temperatura dobowa nie powinna spadać poniżej 5⁰C. W uprawach ekologicznych, oprócz doglebowego stosowania, zaleca się również wykonywanie oprysków dolistnych w okresie letnim, w temperaturze od 10-20⁰C. Wówczas 5 l. nawozu należy rozpuścić w 200 l. wody, a roztwór używać w okresie od ruszenia wegetacji do zbiorów, nie częściej niż raz w tygodniu.