Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Adiuwanty

W sklepie internetowym Stampol znajdziesz produkty umożliwiające zaawansowaną uprawę roślin. Często wykorzystywanymi przez specjalistów artykułami są adiuwanty. Nazywa się w ten sposób różnego rodzaju substancje pomocnicze, mające wzmacniać działanie środków ochrony roślin. Poszczególne ich grupy przeznaczone są do stosowania z innymi rodzajami owych środków. Zobacz, jakie adiuwanty znajdziesz w naszym sklepie i przekonaj się, dlaczego warto je wykorzystywać.

 

Adiuwant do oprysków – dlaczego warto go wykorzystywać?

Adiuwant do oprysku nie jest produktem uniwersalnym. Na rynku dostępne są substancje o różnych właściwościach, które należy wykorzystywać z określonymi środkami. Adiuwanty mogą wspomagać ich działanie, np. poprzez modyfikację struktury chemicznej lub fizycznej. Dzięki temu możesz osiągnąć jeszcze lepsze efekty w dostarczaniu składników odżywczych do roślin czy też zwalczaniu insektów. Warto pamiętać jednak, że konieczne jest stosowanie się do zaleceń producenta. Wykorzystanie konkretnego adiuwantu niezgodnie z przeznaczeniem – w innych ilościach lub z innymi środkami, może okazać się nie tylko nieskuteczne, ale też szkodliwe dla upraw. Adiuwanty, a także nawozy humusowe, czy środki ochrony roślin (ŚOR) znajdziesz w sklepie internetowym Stampol.

 

Adiuwanty do insektycydów, herbicydów i nie tylko

W naszej ofercie znajdziesz produkty przeznaczone do wykorzystania z różnymi typami środków ochrony roślin. Wyjątkiem jest tu adiuwant Ksylem GT – substancja wyjątkowo uniwersalna, o właściwościach 4 w 1. Stosując go, przyspieszysz działanie wykorzystywanych środków, dzięki czemu szybciej zareagujesz np. na szkodniki występujące na roślinach, a więc w sytuacji, gdzie im szybsza reakcja, tym lepiej dla upraw. Środek zmniejsza napięcie powierzchniowe kropli, co z kolei poprawia ich rozprowadzanie po powierzchni roślin. Przedłuży również czas utrzymywania się kropel na roślinach i zapobiegnie ich wysychaniu. Jest to więc idealny adiuwant do herbicydów, fungicydów, insektycydów oraz innych środków, przy których istotne jest ich szybkie oraz długotrwałe działanie. Jeśli nie prowadzisz profesjonalnych upraw i szukasz produktów o innym działaniu, możemy polecić nawóz ogrodowy dostępny w sklepie Stampol.

 

Adiuwanty do herbicydów

Inne chętnie wykorzystywane adiuwanty w rolnictwie dostępne w naszej ofercie to np. środki Pianox. Ich działanie skupia się na częstym problemie związanym z wykorzystaniem środków ochrony roślin – nadmiernym tworzeniu się piany. W zależności od konkretnych potrzeb, nawet dawka zaledwie 3 ml na każde 100 litrów wykorzystywanej cieczy może spowodować znaczącą redukcję piany. Z tego powodu jest to często wykorzystywany adiuwant do herbicydów doglebowych oraz innych agrochemikaliów w profesjonalnych uprawach.

 

Adiuwanty do fungicydów

Kondycjoner Support-pH to adiuwant do fungicydów i herbicydów wraz z innymi substancjami, tworzącymi kilkuskładnikowe mieszanki. Swoimi właściwościami ułatwia mieszalność, a także stabilność otrzymywanych w ten sposób cieczy. Obniża też ich pH i poprawia przyczepność oprysków. Na uwagę zasługuje także preparat, którego zadaniem jest zwiększenie przyczepności oprysku i zwilżanie, mające na celu przedłużenie jego działania – Silwet Gold. Interesujący Cię adiuwant doglebowy oraz inne produkty z tej kategorii zamówisz u nas w wygodnym, odpowiadającym Twoim potrzebom opakowaniu. Możesz wybrać zarówno małe buteleczki o pojemności 250 ml, jak też większe zapasy w postaci butelek litrowych lub pięciolitrowych.